Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Yoga Kıyafet ve Aksesuarları

Yoga KıyafetleriYoga çalışmaları çoğunlukla vücudunuzu gevşetecek, esnek hareketleri içermektedir. Bu yüzden rahat kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de taytlar birinci tercihtir. Vücut hareketlerinizin hepsine kolayca uyum sağlayabilecek, sizi sıkmayacak, terletmeyecek, çok dar ya da bol olmayan elbiselerle daha fazla verim sağlarsınız. Ayrıca alt giysilerinizin hava alabilen bir kumaştan yapılması da önemlidir.

  • Ayağınıza çorap giymemeniz ya da giyerseniz de bileğe kadar kavrayacak kısa çorapları tercih etmeniz önerilir. (Vücudun komple rahat olması önemlidir.)
  • Üst giyimde yaz aylarında tişört kış aylarında da tişört üzerine sweatshirt giymeniz tavsiye edilir.
  • Canlı, açık renkler giymeniz tavsiye edilir. Hem kendinize hem de diğer insanlara pozitif bir enerji verirsiniz. 

Yoga Aksesuarları

Daha fazla yaygınlık kazanmasıyla birlikte sadece yogaya özgü kıyafet ve diğer aksesuarlar da üretilmeye başlandı. Yukarıda bahsedilen kıyafetler kategorisine girebilecek ve çoğunlukla kadınların giydiği, taytlar son dönemde sadece yoga yapanların değil pek çok kadın tarafından tercih ediliyor.

Yoga için üretilen aksesuarlar arasında şunlar yer alır:

Çanta Meditasyon yastığı
Çorap seti Ev ayakkabısı
Pantolon Sabahlık
Tişörtler Angora çorap
Tişörtler Masaj yastığı
Sweatshir Ayak desteği
Kapüşonlu sweatshirt Göz bandı
Eşofman takımı Şal
Mat Masaj minderi
Kalp yastık Spor sütyen
Kokulu mum seti Hava nemlendirici
 

Kayak Turları

Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Nisan 2018 - 06:53
Son Yorumlar
  • Site Admini
    Müjgün Hanım, yoga düzenli olarak yapıldığında stres ve strese bağlı rahatsızlıklara ... Devamı
  • Müjgan Akarsu
    Selam, ben memur olarak çalışıyorum. Bütün gün oturarak çalıştığım için hem kilo alıy... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ Otelleri

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Anket
Bir yoga kursunu tercih etme sebebiniz nedir?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 30 konuk çevrimiçi
Faydalı Bilgiler
Yoga Neler Kazandırır?Yoga Neler Kazandırır?Yoga yapmak kişiye çok büyük artılar olarak geri döner. Aşağıdaki maddeler en genel yararları içermektedir.
Yoga Yaparken Dikkat EdileceklerYoga Yaparken Dikkat Edilecekler Yoga yaparken bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunları okumadan yoga yapmaya karar vermeyin!
Orijinal Yoga SistemiOrijinal Yoga Sistemi Orijinal Yoga Sistemi Maha-Yoga olarak adlandırılmaktadır. Maha kelimesi Sanskritçe’de "büyük" veya "en yüksek" anlama gelir. Veda edebiyatında Orijinal Yoga sistemi büyük veya üstün Yoga olarak nitelendirilir.
Pranayama Nefes TeknikleriPranayama Nefes Teknikleri Pranayama Yoga’da uygulanan bir nefes tekniğidir. Bu teknikte amaç duyguları kontrol altına almak için kişiye yardım etmektir.
Güneşe SelamGüneşe Selam Bundan binlerce yıl önce insanlar tabiatta anlamlandıramadıkları ve çoğu zaman da korktukları varlıklara tapmışlardır.

Aileler İçin Yoga
Aileler İçin Yoga
Bir arada katılacakları yoga çalışmalarıyla aile bireylerin aralarındaki bağlar güçlenir, aile içi sorunlar ve iletişim kopuklukları azalır.
Çiftler İçin Yoga
Çiftler İçin Yoga
Hayata, ilişkilere daha olumlu bakmayı öğrenin! Sabırlı, pozitif olmayı öğrenerek, empati kurarak ilişkini daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.
Gençler İçin Yoga
Gençler İçin Yoga
Gençler en büyük dertleri olan sınav kaygısından yoga ile kurtuluyorlar. Bedenleri daha esnek hale getirilerek enerjik ve pozitif olmaları sağlanıyor.
İşyerinde Yoga
İşyerinde Yoga
Yapacağınız çalışmalarla iş stresini ve kaygıları azaltın. Fiziksel, zihinsel ve duygusal yönden güç kazanarak iş veriminizi de artırabilirsiniz.
Yoga Duruşları
Yoga Duruşları
Yoga asanaları olarak adlandırılan duruşlar zihinsel kontrolü güçlendirir. Kişi aşama aşama bireysel ruhunu evrensel ruhla birleştirmeyi öğrenir.
Yoga Kursları © 2012-2016
www.yogakurslari.net
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri