Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Ofis Çalışanları İçin Yoga

Ofis Çalışanları İçin Yogaİş yerinde; stres, işleri yetiştirme kaygısı, arkadaşlarla, yöneticilerle iletişimde problemler gibi çeşitli sıkıntılar yaşarız. Bunlardan, daha doğrusu bizde yarattığı etkilerden kurtulmak için herhangi bir çabada bulunmazsak gün geçtikçe iş yaşamı daha da çekilmez hale gelir. İşyerinde yoganın amacı dış etkenlere bağlı olmaksızın birtakım basit tekniklerle sizi daha pozitif, enerjik ve konsantrasyonunuzu da güçlü hale getirmektir.

Nasıl Yapılır?

İş yerinizde sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir yer belirleyip orada rahat bir koltuk ya da sandalyeye oturduktan sonra gözlerinizi kapayıp kendi içinize dönersiniz. 4 dakika boyunca nefes egzersizleriyle kendinizi rahatlatırsınız. Daha sonra baş, boyun bölgesi egzersizleriyle başlayıp, el kol ve sırt esnetme hareketleriyle devam edersiniz. Hareketlerin sonunda yaşadığınız rahatlığı bariz şekilde hissedersiniz. Egzersizler duruma göre 15-30 dakika arasında değişkenlik gösterir.

Ofiste yoga hareketleri ağırlıklı olarak öğle arasında yapılır.

Faydaları Nelerdir?

İş yerinde yapılan yoganın yararları şunlardır:

 • Akşama kadar sandalyeye, koltukta oturmaktan kaynaklanan boyun, bel, sırt bölgelerindeki ağrılar çözülür.
 • Stres, kaygı, gerilim ya yok olur ya da büyük ölçüde azalır.
 • Bozuk bedensel duruş düzelir.
 • Zihin, duygu ve ruh arasında denge oluşur.
 • Kişi yeterli düzeyde ve rahatça solunum yapabilecek seviyeye gelir.
 

Kayak Turları

Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Nisan 2018 - 06:54
Son Yorumlar
 • Site Admini
  Müjgün Hanım, yoga düzenli olarak yapıldığında stres ve strese bağlı rahatsızlıklara ... Devamı
 • Müjgan Akarsu
  Selam, ben memur olarak çalışıyorum. Bütün gün oturarak çalıştığım için hem kilo alıy... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ Otelleri

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Anket
Bir yoga kursunu tercih etme sebebiniz nedir?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 35 konuk çevrimiçi
Faydalı Bilgiler
Yoga Neler Kazandırır?Yoga Neler Kazandırır?Yoga yapmak kişiye çok büyük artılar olarak geri döner. Aşağıdaki maddeler en genel yararları içermektedir.
Yoga Yaparken Dikkat EdileceklerYoga Yaparken Dikkat Edilecekler Yoga yaparken bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunları okumadan yoga yapmaya karar vermeyin!
Orijinal Yoga SistemiOrijinal Yoga Sistemi Orijinal Yoga Sistemi Maha-Yoga olarak adlandırılmaktadır. Maha kelimesi Sanskritçe’de "büyük" veya "en yüksek" anlama gelir. Veda edebiyatında Orijinal Yoga sistemi büyük veya üstün Yoga olarak nitelendirilir.
Pranayama Nefes TeknikleriPranayama Nefes Teknikleri Pranayama Yoga’da uygulanan bir nefes tekniğidir. Bu teknikte amaç duyguları kontrol altına almak için kişiye yardım etmektir.
Güneşe SelamGüneşe Selam Bundan binlerce yıl önce insanlar tabiatta anlamlandıramadıkları ve çoğu zaman da korktukları varlıklara tapmışlardır.

Aileler İçin Yoga
Aileler İçin Yoga
Bir arada katılacakları yoga çalışmalarıyla aile bireylerin aralarındaki bağlar güçlenir, aile içi sorunlar ve iletişim kopuklukları azalır.
Çiftler İçin Yoga
Çiftler İçin Yoga
Hayata, ilişkilere daha olumlu bakmayı öğrenin! Sabırlı, pozitif olmayı öğrenerek, empati kurarak ilişkini daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.
Gençler İçin Yoga
Gençler İçin Yoga
Gençler en büyük dertleri olan sınav kaygısından yoga ile kurtuluyorlar. Bedenleri daha esnek hale getirilerek enerjik ve pozitif olmaları sağlanıyor.
İşyerinde Yoga
İşyerinde Yoga
Yapacağınız çalışmalarla iş stresini ve kaygıları azaltın. Fiziksel, zihinsel ve duygusal yönden güç kazanarak iş veriminizi de artırabilirsiniz.
Yoga Duruşları
Yoga Duruşları
Yoga asanaları olarak adlandırılan duruşlar zihinsel kontrolü güçlendirir. Kişi aşama aşama bireysel ruhunu evrensel ruhla birleştirmeyi öğrenir.
Yoga Kursları © 2012-2016
www.yogakurslari.net
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri