Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Gençler İçin Yoga

Gençler İçin YogaGençlerin en büyük derdi olan sınavlar ve onların yarattığı stres yoga ile çözülüyor. Günümüzün rekabetçi ortamının yanı sıra, arkadaş, aile, öğretmenlerle yaşanan problemler gençleri bunaltıyor. Bu sıkıntıları yaşayan gençler, bazen kötü alışkanlıklar ediniyor ve çözümü bunlarda arıyorlar. Yoganın en temel işlevlerinden biri gençlere tüm bu sıkıntılardan kurtulmak için gerekli olan her şeyin kendi içlerinde olduğunu göstermektir.

Sınavlara hazırlık yapanlar olduğu gibi, küçük yaşta çalışma hayatına atılmış gençler de katılabilir.

Nasıl Yapılır?

Gençlere dönük yapılan yoga çalışmalarında öncelikle onların omurgaları esnetilir. Vücut yumuşatılır ve kasları daha güçlü hale getirilir. Nefes alışverişlerini düzgün hale getirmek için teknikler uygulanır. Konsantrasyonu artırmak için de birtakım imgelem çalışmaları uygulanır. 

Faydaları Nelerdir?

Sınav stresi için yoga çalışmalarının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Solunum sistemleri canlanan gençler fiziksel yönden rahatlarlar.
 • Otokontrolleri güçlenir.
 • Hücreleri arınır ve bedenleri dinginliğe kavuşur.
 • Beslenme ve uykuları düzene girer.
 • Sağlıklı sosyal ilişkiler kurma becerileri gelişir.
 • Eğer ki varsa kötü alışkanlıklarını giderme istekleri artar.
 

Kayak Turları

Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Nisan 2018 - 06:47
Son Yorumlar
 • Site Admini
  Müjgün Hanım, yoga düzenli olarak yapıldığında stres ve strese bağlı rahatsızlıklara ... Devamı
 • Müjgan Akarsu
  Selam, ben memur olarak çalışıyorum. Bütün gün oturarak çalıştığım için hem kilo alıy... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ Otelleri

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Anket
Bir yoga kursunu tercih etme sebebiniz nedir?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 17 konuk çevrimiçi
Faydalı Bilgiler
Yoga Neler Kazandırır?Yoga Neler Kazandırır?Yoga yapmak kişiye çok büyük artılar olarak geri döner. Aşağıdaki maddeler en genel yararları içermektedir.
Yoga Yaparken Dikkat EdileceklerYoga Yaparken Dikkat Edilecekler Yoga yaparken bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunları okumadan yoga yapmaya karar vermeyin!
Orijinal Yoga SistemiOrijinal Yoga Sistemi Orijinal Yoga Sistemi Maha-Yoga olarak adlandırılmaktadır. Maha kelimesi Sanskritçe’de "büyük" veya "en yüksek" anlama gelir. Veda edebiyatında Orijinal Yoga sistemi büyük veya üstün Yoga olarak nitelendirilir.
Pranayama Nefes TeknikleriPranayama Nefes Teknikleri Pranayama Yoga’da uygulanan bir nefes tekniğidir. Bu teknikte amaç duyguları kontrol altına almak için kişiye yardım etmektir.
Güneşe SelamGüneşe Selam Bundan binlerce yıl önce insanlar tabiatta anlamlandıramadıkları ve çoğu zaman da korktukları varlıklara tapmışlardır.

Aileler İçin Yoga
Aileler İçin Yoga
Bir arada katılacakları yoga çalışmalarıyla aile bireylerin aralarındaki bağlar güçlenir, aile içi sorunlar ve iletişim kopuklukları azalır.
Çiftler İçin Yoga
Çiftler İçin Yoga
Hayata, ilişkilere daha olumlu bakmayı öğrenin! Sabırlı, pozitif olmayı öğrenerek, empati kurarak ilişkini daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.
Gençler İçin Yoga
Gençler İçin Yoga
Gençler en büyük dertleri olan sınav kaygısından yoga ile kurtuluyorlar. Bedenleri daha esnek hale getirilerek enerjik ve pozitif olmaları sağlanıyor.
İşyerinde Yoga
İşyerinde Yoga
Yapacağınız çalışmalarla iş stresini ve kaygıları azaltın. Fiziksel, zihinsel ve duygusal yönden güç kazanarak iş veriminizi de artırabilirsiniz.
Yoga Duruşları
Yoga Duruşları
Yoga asanaları olarak adlandırılan duruşlar zihinsel kontrolü güçlendirir. Kişi aşama aşama bireysel ruhunu evrensel ruhla birleştirmeyi öğrenir.
Yoga Kursları © 2012-2016
www.yogakurslari.net
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri