Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Çiftler İçin Yoga

Çiftler İçin YogaÇiftler için yoga teknikleri karşılıklı anlayışı geliştirip sevgiyi güçlendirmek amacıyla geliştirilmiş bir çalışmadır. Evli, nişanlı, birliktelik aşamasında olan çiftlerin hepsi katılabilir. Amaç önce kişinin kendi özsaygısını kazanması ve bundan sonra karşıdakine sevgi ve saygı duymasıdır. Kendisiyle ilgili olumsuz bakış açılarından kurtulan bireyin başkalarıyla ilgili olumlu düşünceler edinmesi de zor olmayacaktır.

Nasıl Yapılır?

Çiftler için zen yoga teknikleri içinde pek çok pozisyon, duruş vardır.

Mikrokozmik yörünge çalışmasında çiftler sırt sırta vererek bağdaş kurup kollarını ve ellerini arkadan birleştirirler. Bu şekilde nefes alıp verirken tek bir uyum içinde olup ritim yakalamaya çalışırlar.

Ortak asanalarla karşılıklı oturarak ayak tabanlarını birleştirirler ve elele tutuşulur. Çiftler birbirlerini nazik bir şekilde yavaş yavaş çekerler. Omurgaları açmak, kalçaları gevşetmek için ideal bir çalışmadır.

Hareketli meditasyonlarla da eşler karşılıklı olarak 2-2.5 metre gibi bir mesafede dururlar. Birbirlerine doğru küçük adımlar ve el temaslarıyla ileri ve geri bazı hareketler yaparlar. Bu sırada göz temasını da kaybetmezler.

Bütün bu çalışmaların amacı fiziksel yakınlığı güçlendirmektir.

Faydaları Nelerdir?

 • Bireylerin kendilerine olan güvenleri ve sağıları artar.
 • Çiftler aralarındaki bağlar güçlenir.
 • Yapılan araştırmalar kısırlık sorunu çeken çiftlere bu yoga çalışmasının iyi geldiğini göstermiştir.
 • Vücutlar; esneklik, güç ve dayanıklılık kazanır.
 • Çiftlerin Empati yetenekleri gelişir ve karşılıklı anlayışları güçlenir.
 • Çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişkinin önü açılmış olur.

 

 

 

Kayak Turları

Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Nisan 2018 - 06:54
Son Yorumlar
 • Site Admini
  Müjgün Hanım, yoga düzenli olarak yapıldığında stres ve strese bağlı rahatsızlıklara ... Devamı
 • Müjgan Akarsu
  Selam, ben memur olarak çalışıyorum. Bütün gün oturarak çalıştığım için hem kilo alıy... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ Otelleri

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Anket
Bir yoga kursunu tercih etme sebebiniz nedir?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 34 konuk çevrimiçi
Faydalı Bilgiler
Yoga Neler Kazandırır?Yoga Neler Kazandırır?Yoga yapmak kişiye çok büyük artılar olarak geri döner. Aşağıdaki maddeler en genel yararları içermektedir.
Yoga Yaparken Dikkat EdileceklerYoga Yaparken Dikkat Edilecekler Yoga yaparken bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunları okumadan yoga yapmaya karar vermeyin!
Orijinal Yoga SistemiOrijinal Yoga Sistemi Orijinal Yoga Sistemi Maha-Yoga olarak adlandırılmaktadır. Maha kelimesi Sanskritçe’de "büyük" veya "en yüksek" anlama gelir. Veda edebiyatında Orijinal Yoga sistemi büyük veya üstün Yoga olarak nitelendirilir.
Pranayama Nefes TeknikleriPranayama Nefes Teknikleri Pranayama Yoga’da uygulanan bir nefes tekniğidir. Bu teknikte amaç duyguları kontrol altına almak için kişiye yardım etmektir.
Güneşe SelamGüneşe Selam Bundan binlerce yıl önce insanlar tabiatta anlamlandıramadıkları ve çoğu zaman da korktukları varlıklara tapmışlardır.

Aileler İçin Yoga
Aileler İçin Yoga
Bir arada katılacakları yoga çalışmalarıyla aile bireylerin aralarındaki bağlar güçlenir, aile içi sorunlar ve iletişim kopuklukları azalır.
Çiftler İçin Yoga
Çiftler İçin Yoga
Hayata, ilişkilere daha olumlu bakmayı öğrenin! Sabırlı, pozitif olmayı öğrenerek, empati kurarak ilişkini daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.
Gençler İçin Yoga
Gençler İçin Yoga
Gençler en büyük dertleri olan sınav kaygısından yoga ile kurtuluyorlar. Bedenleri daha esnek hale getirilerek enerjik ve pozitif olmaları sağlanıyor.
İşyerinde Yoga
İşyerinde Yoga
Yapacağınız çalışmalarla iş stresini ve kaygıları azaltın. Fiziksel, zihinsel ve duygusal yönden güç kazanarak iş veriminizi de artırabilirsiniz.
Yoga Duruşları
Yoga Duruşları
Yoga asanaları olarak adlandırılan duruşlar zihinsel kontrolü güçlendirir. Kişi aşama aşama bireysel ruhunu evrensel ruhla birleştirmeyi öğrenir.
Yoga Kursları © 2012-2016
www.yogakurslari.net
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri