Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Anne Bebek İçin Yoga

Anne Bebek İçin YogaYeni doğum yapmış annelerin bebekleriyle beraber yaptıkları yoga çalışması hamilelik sürecinde vücutlarında oluşan değişimleri eski haline döndürmek için gerçekleştirilen bir çalışmadır. Amaç kadınları bebeklerinden ayırmadan eski formlarına ve enerjilerine döndürmektir. Anne kendini ne zaman hazır hissederse o zaman çalışmaya başlayabilir. Ancak doğumun 2. ya da 3. ayından başlayarak bebek emekleyene kadar geçen süreç en uygun dönemdir.

Nasıl Yapılır?

Önce anne, kendisi ve bebeği için rahat bir ortam oluşturur. Yere bir minder ya da yoga matı serilerek çalışmalara başlanır. Bebeğin oyuncakları ve bir miktar da su bulundurulur. Nefes çalışmalarının yanı sıra anne; sırtüstü, ayakta ve oturarak klasik yoga duruşlarına benzer hareketler yapar. Sırtüstü yatarken bebeğini kucağına alır, ayaktayken de benzer şekilde bir elini yukarıya kaldırıp vücudunu çevirirken bir eliyle de bebeğini tutar. Bu ve benzeri hareketlerden anneler de bebekler de büyük keyif alırlar.

Faydaları Nelerdir?

  • Kadınların doğum sırasında vücutlarında oluşan değişiklikler normale döner.
  • Anne bebek arasındaki bağlar güçlenir.
  • Kadınların özgüvenleri artar ve annelik becerileri gelişir.
  • Bebeğin fiziksel ve psikolojik gelişimi olumlu şekilde gerçekleşir.
 

Kayak Turları

Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Nisan 2018 - 06:53
Son Yorumlar
  • Site Admini
    Müjgün Hanım, yoga düzenli olarak yapıldığında stres ve strese bağlı rahatsızlıklara ... Devamı
  • Müjgan Akarsu
    Selam, ben memur olarak çalışıyorum. Bütün gün oturarak çalıştığım için hem kilo alıy... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ Otelleri

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Anket
Bir yoga kursunu tercih etme sebebiniz nedir?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 32 konuk çevrimiçi
Faydalı Bilgiler
Yoga Neler Kazandırır?Yoga Neler Kazandırır?Yoga yapmak kişiye çok büyük artılar olarak geri döner. Aşağıdaki maddeler en genel yararları içermektedir.
Yoga Yaparken Dikkat EdileceklerYoga Yaparken Dikkat Edilecekler Yoga yaparken bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunları okumadan yoga yapmaya karar vermeyin!
Orijinal Yoga SistemiOrijinal Yoga Sistemi Orijinal Yoga Sistemi Maha-Yoga olarak adlandırılmaktadır. Maha kelimesi Sanskritçe’de "büyük" veya "en yüksek" anlama gelir. Veda edebiyatında Orijinal Yoga sistemi büyük veya üstün Yoga olarak nitelendirilir.
Pranayama Nefes TeknikleriPranayama Nefes Teknikleri Pranayama Yoga’da uygulanan bir nefes tekniğidir. Bu teknikte amaç duyguları kontrol altına almak için kişiye yardım etmektir.
Güneşe SelamGüneşe Selam Bundan binlerce yıl önce insanlar tabiatta anlamlandıramadıkları ve çoğu zaman da korktukları varlıklara tapmışlardır.

Aileler İçin Yoga
Aileler İçin Yoga
Bir arada katılacakları yoga çalışmalarıyla aile bireylerin aralarındaki bağlar güçlenir, aile içi sorunlar ve iletişim kopuklukları azalır.
Çiftler İçin Yoga
Çiftler İçin Yoga
Hayata, ilişkilere daha olumlu bakmayı öğrenin! Sabırlı, pozitif olmayı öğrenerek, empati kurarak ilişkini daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.
Gençler İçin Yoga
Gençler İçin Yoga
Gençler en büyük dertleri olan sınav kaygısından yoga ile kurtuluyorlar. Bedenleri daha esnek hale getirilerek enerjik ve pozitif olmaları sağlanıyor.
İşyerinde Yoga
İşyerinde Yoga
Yapacağınız çalışmalarla iş stresini ve kaygıları azaltın. Fiziksel, zihinsel ve duygusal yönden güç kazanarak iş veriminizi de artırabilirsiniz.
Yoga Duruşları
Yoga Duruşları
Yoga asanaları olarak adlandırılan duruşlar zihinsel kontrolü güçlendirir. Kişi aşama aşama bireysel ruhunu evrensel ruhla birleştirmeyi öğrenir.
Yoga Kursları © 2012-2016
www.yogakurslari.net
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri