Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Aileler İçin Yoga

Aileler İçin YogaAileler için yoga çalışmaları aile bireylerinin birlikte katılarak yaptıkları çalışmalardan oluşur.

Günümüzde aynı aileye mensup fertler bir araya gelmekte, birbirlerine zaman ayırmakta zorlanmaktadırlar. Bu da onların arasında iletişim kopuklukları yaşanmasına, zaman zaman da kavgalara, sorunlara neden olmaktadır. İşte bu çalışmanın amacı da budur: Aile üyelerinin birbirlerine hoşgörülü yaklaşarak sorunlarını yapıcı şekilde çözmeleri.

Çalışmaya bir ailenin içinde yer alan her yaştan kişi katılabilir. Buna büyükanne ve babalar da dahildir.

Nasıl Yapılır?

Ailece yapılan yoga çalışmasında; önce çakralarla enerjinin ortaya çıkmasını engelleyen kanallar açılır. Kişiler hazır hale getirilir. Sonra duruşlar, nefes, konsantrasyon ve rahatlama teknikleri birlikte kullanılır. Bireyler bu yöntemleri kullanarak birlikte oyunlar oynarlar, birtakım gevşeme hareketleri yaparlar. Düzenli olarak yapılması durumunda belirli bir sürenin sonunda yaşanan değişim her aile ferdi tarafından fark edilir. 

Faydaları Nelerdir?

Bu çalışmayla her şeyden önce aile üyeleri birbirlerini daha yakından tanırve daha fazla keşfederler. Bu da problemlerinde sorunların neden kaynaklandığını daha iyi anlamalarını sağlar. Her katılımcının hoşgörüsü gelişir ve kendini karşıdakinin yerine koyarak düşünebilmeyi öğrenir. Ebeveynler  çocuklarına karşı daha sevgiyle yaklaşırken, çocuklar da onlara hem sevgi hem de saygıyla yaklaşmayı öğrenirler.

 

Kayak Turları

Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Kurs Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Nisan 2018 - 06:43
Son Yorumlar
  • Site Admini
    Müjgün Hanım, yoga düzenli olarak yapıldığında stres ve strese bağlı rahatsızlıklara ... Devamı
  • Müjgan Akarsu
    Selam, ben memur olarak çalışıyorum. Bütün gün oturarak çalıştığım için hem kilo alıy... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ Otelleri

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Anket
Bir yoga kursunu tercih etme sebebiniz nedir?
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 3 konuk çevrimiçi
Faydalı Bilgiler
Yoga Neler Kazandırır?Yoga Neler Kazandırır?Yoga yapmak kişiye çok büyük artılar olarak geri döner. Aşağıdaki maddeler en genel yararları içermektedir.
Yoga Yaparken Dikkat EdileceklerYoga Yaparken Dikkat Edilecekler Yoga yaparken bilmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunları okumadan yoga yapmaya karar vermeyin!
Orijinal Yoga SistemiOrijinal Yoga Sistemi Orijinal Yoga Sistemi Maha-Yoga olarak adlandırılmaktadır. Maha kelimesi Sanskritçe’de "büyük" veya "en yüksek" anlama gelir. Veda edebiyatında Orijinal Yoga sistemi büyük veya üstün Yoga olarak nitelendirilir.
Pranayama Nefes TeknikleriPranayama Nefes Teknikleri Pranayama Yoga’da uygulanan bir nefes tekniğidir. Bu teknikte amaç duyguları kontrol altına almak için kişiye yardım etmektir.
Güneşe SelamGüneşe Selam Bundan binlerce yıl önce insanlar tabiatta anlamlandıramadıkları ve çoğu zaman da korktukları varlıklara tapmışlardır.

Aileler İçin Yoga
Aileler İçin Yoga
Bir arada katılacakları yoga çalışmalarıyla aile bireylerin aralarındaki bağlar güçlenir, aile içi sorunlar ve iletişim kopuklukları azalır.
Çiftler İçin Yoga
Çiftler İçin Yoga
Hayata, ilişkilere daha olumlu bakmayı öğrenin! Sabırlı, pozitif olmayı öğrenerek, empati kurarak ilişkini daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.
Gençler İçin Yoga
Gençler İçin Yoga
Gençler en büyük dertleri olan sınav kaygısından yoga ile kurtuluyorlar. Bedenleri daha esnek hale getirilerek enerjik ve pozitif olmaları sağlanıyor.
İşyerinde Yoga
İşyerinde Yoga
Yapacağınız çalışmalarla iş stresini ve kaygıları azaltın. Fiziksel, zihinsel ve duygusal yönden güç kazanarak iş veriminizi de artırabilirsiniz.
Yoga Duruşları
Yoga Duruşları
Yoga asanaları olarak adlandırılan duruşlar zihinsel kontrolü güçlendirir. Kişi aşama aşama bireysel ruhunu evrensel ruhla birleştirmeyi öğrenir.
Yoga Kursları © 2012-2016
www.yogakurslari.net
WebHome
Tasarım: WebHome | İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri